مطالب

آخرین یاداشت های سایت

19 تیر

راه های مختلفی برای تشخیص ایزوگام پلیمری از ایزوگام دمیده وجود دارد که می توان با استفاده از این روش ها این تفاوت ها را فهمید تا در انتخاب درست دچار مشکل نشد.

 

۱- روی کاغذ با قیر ایزوگام خط بکشید ، قیر دمیده جای گازوئیل میمونه و قیر پلیمری خیلی کمرنگ رد سیاهی.
برای همین ایزوگامهای دمیده را وکیوم میکنند که کف مغازه بو و جای گازوئیل نماند و ایزوگام پلیمری نیاز به وکیوم ندارد.

۲- رول ایزوگام پلیمری مثل تمام محصولات ایزوگام را خارج از سایه در مقابل آفتاب قرار دهید. نایلون به بدنه ایزوگام می چسبد و به سختی جدا میشه
اما در شرایط فوق ایزوگام دمیده را در آفتاب قرار دهید نایلون بخاطر وجود گازوییل از ایزوگام راحت جدا میشه.

۳- نایلون ایزوگامهای دمیده را در محیط مغازه که سایه است جداکنید و از قسمت قیر تا کنید، بخاطر فاصله مولکولی زیاد ترک میخورند.
اما ایزوگام پلیمری در شرایط فوق ترک بر نمیدارند.

۴- هنگام نصب ایزوگام پلیمری بوی مطبوع قیر دارند و ایزوگام دمیده هم دود دارند هم بوی گازوییل. این بو در حالت عادی (بدون حرارت) هم مشخصه

۵- چسبندگی ایزوگام پلیمری بخاطر فاصله مولکولی کوچک بسیار بالا است برای همین ضخامت کمتری دارند.
چسبندگی ایزوگام دمیده بخاطر فاصله مولکولی بزرگتر بسیار پایین است برای همین ضخامت بیشتری دارند.

کلا ایزوگام یعنی ایزوگام پلیمری، چون از قیر ۶۰/۷۰  تولید میشه و قیر ۶۰/۷۰ از وکیوم باتوم که ماده اولیه قیرسازی در پالایشگاه تولید میشه .

اما ایزوگام دمیده از مازوت تولید میشه که بعلت وجود درصد بالایی از مواد نفتی مثل گازوئیل برای سوخت مناسبه اما متاسفانه برخی کارخانه‌ها برای سود بیشتر چون میتوانند پودر زیادی به آن بزنند از آن برای تولید ایزوگام استفاده می کنند.

  • BLOG_RATING
  • 74 دفعه
مدیر

Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipisicing elit, sed do eiusmod tempor incididunt ut labore et dolore magna aliq Ut enim ad minim veniam, quis nostrud exercitation ullamco laboris nisi.